Be Quick geflatteerd onderuit na vijf fatale minuten
Na een betrekkelijk korte winterstop mocht Be Quick zaterdag aantreden tegen het hoog geklasseerde Oranje Nassau Roden, beter bekend als ONR. Op het sportcomplex ‘De Hullen’ te Roden werd afgetrapt onder uitstekende omstandigheden.
Be Quick begon fris en fanatiek aan de wedstrijd en zette de oranjehemden knap onder druk. De eerste kans was echter voor de thuisclub, maar de spits wist deze niet te verzilveren. Be Quick kreeg vervolgens een aantal prima kansen. Robert Atema aarzelde net iets te lang toen hij vrij voor de keeper opdook en na een kwartier spelen kwam Nias Buisman in kansrijke positie, doch de keeper kon een doelpunt voorkomen. Be Quick had de wedstrijd onder controle en was de bovenliggende partij. Vlak voor rust stichtte Nias Buisman gevaar via een mooie voorzet, welke door de snel sprintende Sybren Oegema net niet kon worden afgerond.
In de tweede helft kwam ONR wat beter in de wedstrijd. Na wat kleine kansen over en weer kwam voor Be Quick een fatale fase van ongeveer vijf minuten. Rond de 60ste minuut leidde een snelle counter van ONR tot een 1-0 voorsprong via de behendige Mats Wolthuis. Be Quick schrok van deze treffer en de organisatie was even zoek. Nog geen twee minuten later lag de bal opnieuw in het net via Martijn Alssema. De veel scorende spits Hans van Tamelen haalde twee minuten later uit voor de derde treffer en gooide daarmee de wedstrijd in het spreekwoordelijke slot, 3-0. Be Quick probeerde met een aantal wissels nog wat terug te doen en kreeg in de slotfase een aantal riante kansen. Een drietal schoten verdween echter over het doel. De Be Quick spelers verlieten gedesillusioneerd het veld, maar mogen, met name gelet op de sterke eerste helft, beseffen dat er nog heel veel mogelijk is in de resterende twaalf wedstrijden.
Met dank aan Meindert van der Schaaf voor het verslag