• Afgelopen donderdag streden er maar liefst 34 darters om de felbegeerde titel van beste darter van Be Quick 2025.
    Het toernooi begon met 8 poules, waarin de spelers het tegen elkaar opnamen.
    De nummers 1 en 2 uit de poule gingen door naar de zgn. Premier League, terwijl de nummers 3 en 4 verder mochten in het zgn. Championship. Vanaf de start was het duidelijk dat het een avond vol spannende wedstrijden en verrassende momenten zou worden. De poulefase was nog maar net los of de eerste “one hundred and eighties” vielen al te noteren.

    Kwartfinales
    Na de poulefase en de eerste knock-outwedstrijden barstte de strijd echt los in de kwartfinales. In het Championship moest mede organisator Hidde Reitsma zijn meerdere erkennen in good-old prijsdarter Jan Pieter Talsma. Wel liet Hidde de hoogste uitgooi van de avond noteren, namelijk een 114 finish!
    Voor de “rookies of the year” Julian Overwijk en Hidde Meurs was het ook einde oefening tegen respectievelijk Hilbert van der Meij en Justin Renkema. Wiebe Douwe Kootstra moest in de laatste kwartfinale het onderspit delven tegen Johan Jansma.

    In de Premier League ook prachtige dartaffiches in de kwartfinale.
    Tjisse Bruinsma, met het dart dna van zijn vader, versloeg de gevaarlijke outsider Tim Ytsma. Sander Bosch vond zijn waterloo tegen topfavoriet Koen Visser. Martijn van der Kooi wist zijn halve finale plaats te bemachtigen tegen de goed acterende Kevin Hoogterp. De kwartfinale was deze keer ook het eindstation voor tweevoudig titelverdediger Danny Post versus een ontketende Jacob Valk.

    Halve finales
    De halve finales brachten nog meer vuurwerk in de kantine van onze mooie voetbalclub. In het Championship wist Jan Pieter Talsma te winnen van Hilbert van der Meij en trainer Justin Renkema verloor van supporter van Be Quick Johan Jansma. In de Premier League wisten Koen Visser en Martijn van der Kooi door te stoten naar de finale. Koen won zijn partij overtuigend van de talentvolle Tjisse Bruinsma. Martijn wist de in goede vorm verkerende Jacob Valk met prachtige darts te verslaan.

    Finale
    In het Championship een mooie strijd tussen Jan Pieter Talsma en Johan Jansma. Laatsgenoemde trok de finale naar zich toe met zijn oude setje Mervyn King pijltjes. Proficiat aan Johan en voor JP volgende keer better!

    In de Premier League stonden twee goede vrienden tegenover elkaar, Koen Visser en Martijn van der Kooi. Koen, die al voor de derde keer op rij (!) de finale haalde, hoopte eindelijk de hoofdprijs te pakken. Maar Martijn, die de hele avond onverslaanbaar bleek, zette een overtuigende 5-2 overwinning neer.
    Een prachtige 180 -er in de finale maakte de prestatie compleet en onderstreepte zijn terechte kampioenschap.
    De naam die in de dartbeker van Be Quick komt is dus van Martijn van der Kooi 2025. Next year game on!

    Een geslaagde avond
    Het Be Quick Dokkum Darttoernooi was een groot succes, mede dankzij de enthousiaste deelnemers, het barpersoneel en de supporters. Organisatie en spelers kijken terug op een gezellige avondje darts.

    Speciale dank gaat uit naar de sponsoren van het darttoernooi namelijk Martin Sinia van BKS en het activiteitenfonds Be Quick. Top!!

    Oant sjen bij Be Quick,

    Met vriendelijke groet van de dartorganisatie.